Blog

Dlaczego warto zatrudnić Wirtualną Asystentkę?

Każda kobieta biznesu prędzej czy później musi stanąć przed prawdziwym wyzwaniem – rozwijać dalej swoją firmę, nawet kosztem życia rodzinnego, czy też próbować utrzymać ją na aktualnym poziomie. Po prostu w pewnym momencie przychodzi czas na to, by postawić wszystko na jedną kartę. Co zrobić, żeby nie zwariować w natłoku obowiązków? Jak rozwijając swój biznes i nie zgubić w tym wszystkim… siebie?

Rozwiązań jest kilka. Można odpuścić. Można zatracić się w pracy niemal 24 godziny na dobę. Można próbować ogarnąć każdy element tej układanki samodzielnie, bez chwili oddechu i odpoczynku. Można też, co osobiście rekomenduję, zatrudnić wsparcie – Kreatywną Freelancerkę, Wirtualną Asystentkę do zadań specjalnych.

Organizacja pracy

Wirtualna Asystentka to jeden z zawodów przyszłości, który aktualnie przeżywa ogromną popularność i zyskuje coraz większe zainteresowanie. To osoba, która pomoże Ci zorganizować pracę tak, żebyś nie musiała sama o wszystkim pamiętać. Wirtualna asystentka, w szczególności taka, która na swoim koncie ma już spore doświadczenie, łączy w sobie możliwości, jakie da Ci grafik kreatywny, specjalista WordPressa, czy social media ninja. To osoba, która pomoże Ci poukładać wszystkie terminy i zadania w spójną całość, a następnie da Ci wsparcie w ich wykonaniu. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co jest Twoją podstawową działalnością i zadbać o swoich klientów.

Optymalizowanie działań biznesowych

Grafik kreatywny czy specjalista WordPressa pomogą Ci optymalizować działania biznesowe. Dzięki nim nie będziesz się martwić tym, że źle wydajesz firmowe pieniądze. Umiesz samodzielnie zaprojektować swoje logo albo postawić własną stronę? Prawdopodobnie nie. Oczywiście możesz się tego nauczyć, ale to wymaga zainwestowania czasu i pieniędzy. Czy nie łatwiej jednak zatrudnić fachowca? Wirtualna Asystentka uporządkuje Twój kalendarz i zajmie się odpowiedziami na pytania klientów. Będzie jak Twoja druga para rąk, dzięki czemu będziesz mogła pochwalić się większą wydajnością pracy na rzecz swoich klientów, a to oznacza, że będziesz mogła więcej zarobić. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z WA, powinnaś określić, jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz. Większość asystentek ma swoje specjalizacje lub preferowane obszary działania. Najczęściej są w stanie wykonać dla Ciebie zadania z kilku różnych dziedzin, jak pisanie tekstów, tworzenie grafik czy modyfikacja Twojej strony www. To bardzo przydatne, bo unikasz w ten sposób angażowania w swoje zawodowe sprawy całej grupy dodatkowych specjalistów.

Więcej czasu dla siebie

Delegowanie zadań pomoże Ci zaoszczędzić czas dla siebie. Możesz poświęcić go na to, co kochasz. Możesz spędzić go z rodziną, wymyślić całkiem nowy produkt… albo po prostu odpocząć. Zerknij w swój terminarz. Na pewno roi się w nim od zadań. Mniejszych, większych, priorytetowych i tych do zrobienia „kiedyś”. Może się z tego zrobić niezły chaos. Żeby go opanować, możesz oczywiście zatrudnić cały szereg różnych osób: grafika, specjalistę WordPress, copywritera i specjalistę od Social Media. Albo możesz też skorzystać z pomocy doświadczonej Wirtualnej Asystentki, która zajmie się wszystkimi tymi sprawami. A Ty? W końcu odetchniesz lub zyskasz czas na rozwój swojego biznesu.